پیوندها
برنامه های جشنواره
 • جايزه برترين‌هاي دانش‌آموزي زیست فناوری

  طرح‌هاي شركت‌كنندگان در زمينه‌هاي زير توسط كميته علمي بر اساس سطوح مختلف شركت‌كنندگان مورد بررسي قرار مي‌گيرد و پس از نمايش در بخش نمايشگاهي، از طرح‌هاي برتر در هر زمينه با حضور مقامات بلندپايه كشوري با اهداي تنديس و جايزه تقدير مي‌شود. شايان ذكر مي‌باشد كه آثار دانش‌آموزان دبيرستان در بخش جايزه شركت داده مي‌شود. آثار دريافتي از مقاطع دبستان و راهنمايي در بخش نمايشگاه به نمايش گذاشته شده و از طرح‌هاي برگزيده آنها تقدير به‌عمل خواهد آمد. در اين جشنواره دبيرستان و پژوهش‌سراي برتر در زمينه زيست‌فناوري نيز انتخاب گرديده و از آنها تقدير به‌عمل خواهد آمد.

  1. دستاوردها و طرح‌هاي پيشنهادي توليدي و پژوهشي
  2.مقاله‌‌هاي تحليلي زيست‌فناوري حول محورهاي جشنواره (كاربردهاي زيست‌فناوري درحوزه‌هاي مختلف و چشم‌انداز زيست‌فناوري در 20 سال آينده، واکسن های نوین، داروهای نوترکیب، تشخیص سریع بیماری ها، ژن درمانی، غذای حلال، مواد اولیه سالم، مکمل های غذایی، محصولات پروبیوتیک و غذاهای فراسودمند، هوای سالم، آب سالم، حفظ ذخایر ژنتیکی و تنوع زیستی، زیست پالایی محیط زیست توسط میکرو ارگانیسم ها و گیاهان، تصفیه آب و پساب های صنعتی، محصولات کشاورزی و میوه های سالم،کودهای زیستی، آفت کش های زیستی، کشت بافت و تکثیر گیاهان دارویی و زینتی، تولید گیاهان مقاوم به خشکی، شوری، آفات و بیماری ها، محصولات ارگانیک، سوخت های زیستی، آنزیم های صنعتی، اقتصاد زیست مبنا، اشتغال زایی زیست فناوری، زيست‌فناوري در اقتصاد بدون نفت، علوم زيست الهام و ...)
   3. پوسترهاي آموزشي، روزنامه ديواري و مجلات
   4. داستان‌نويسي
  5. ساخت فيلم كوتاه و پويانمايي
   6. عكس، كاريكاتورو نقاشي

   

 •  بخش نمايشگاهي

  از اهداف برگزاری این نمایشگاه، معرفي و ارايه فناوري‌ها و دستاوردهاي زيست‌فناوري به منظور ایجاد انگیزه در بين دانش‌آموزان علاقمند به تلاش در حوزه زیست‌فناوری است. در اين نمايشگاه، موارد زير به نمايش در خواهد آمد:

 •  طرح‌هاي دانش‌آموزي منتخب در جشنواره

 •  فعاليت‌هاي زيست‌فناوري پژوهش‌سراها، دبيرستان‌ها و هنرستان‌ها

 • محصولات شركت‌هاي زيست‌فناوري (شركت‌هاي فعال در زمينه‌هاي علمي/ آموزشي و شركت‌هاي توليدي/ خدماتي)

 •  فعاليت‌هاي دانشگاه‌ها و مراكز آموزشي

 •  فعاليت‌هاي انجمن‌هاي علمي دانش‌آموزي

   

 • سخنراني‌هاي علمي

  علاوه‌ بر متخصصين و صاحب‌نظران فعال در زمينه زيست‌فناوري كه در اين جشنواره به ايراد سخنراني‌هايي علمي خواهند پرداخت، دانش‌آموزاني كه دستاوردها و طرح‌هاي آنها در جشنواره زيست‌فناوري برگزيده شده، طرح‌هاي خود را به‌صورت شفاهي ارايه خواهند كرد.

 • برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي

   در اين جشنواره، كارگاه‌هايي پيش‌بيني شده تا دانش‌آموزان از نزديك با تكنيك‌هاي مورد استفاده در حوزه زيست‌فناوري و همچنين با تجهيزات مورد استفاده در آزمايشگاه‌هاي زيست‌فناوري آشنايي حاصل كنند.

 •  بحث و گفتمان‌هاي علمي

   اين نشست‌ها، پيرامون موضوعات خاص با هدايت و نظارت افراد خبره و كارشناس و مشاركت دانش‌آموزان فعال در آن موضوع، برگزار خواهد شد.

 •  سينماي زيست‌فناوري

   در اين جشنواره، فيلم‌هايي مرتبط با زيست فناوري به نمايش درخواهد آمد. هدف از برگزاري اين بخش، آشنايي بيشتر دانش‌آموزان با اين حوزه مي‌باشد.

©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir